Закінчіть рівняння реакцій, вкажіть окисник та відновник: а) CuO + NH 3 → Cu + N 2 + H 2 O; б)

NH 3 + O 2 → N 2 + H 2 O; в) NH 3 + O 2 → NO+ H 2 O.

Ответы на вопрос

Отвечает Мамонов Матвей.

Ответ:

Объяснение:

3CuO + 2NH3 = 3Cu + N2 + 3H2O

Cu(+2) +2e = Cu(0)    3    в-ие

ок-ль

2N(-3) -6e = N2(0)     1    ок-ие

в-ль

4NH3 + 3O2 = 2N2 + 6H2O

2N(-3) -6e = N2(0)     2    ок-ие

в-ль

O2(0) +4e = 2O(-2)    3     в-ие

ок-ль

4NH3 + 5O2 = 4NO + 6H2O

N(-3) -5e = N(+2)       4     ок-ие

в-ль

O2(0) +4e = 2O(-2)   5    в-ие

ок-ль