Обчисліть масову частку метанолу в розчині, який містить 13г спирту і 140г води​


Ответы на вопрос

Отвечает Черностова Лилия.
Дано:

m ( CH3OH ) = 13 г.

m ( H2O ) = 140 г.

Знайти:

W ( CH3OH ) - ?

Розв’язок:

1) Спочатку обчислюємо масу розчину :

m ( розчину ) = m ( CH3OH ) + m ( H2O ) = 13 + 140 = 153 г.

2) Далі обчислюємо масову частку спирту ( CH3OH ), за формулою:

W ( речовини ) = m ( речовини ) / m ( розчину ) = 13 / 153 = 0,0849 або 8,49%