На ферум(ІІ) оксид масою 18 г подіяли розчином нітратної кислоти. Обчисліть масу отриманої солі.

Дано, решение.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сидоров Тимофей.

Дано:

m(FeO)=18 г

Найти:

m(Fe(NO3)2)-?

Решение:

FeO+2HNO3=Fe(NO3)2+H2O

n(FeO)=m/M=18 г:72г/моль=0,25 моль

M(FeO)=56+16=72г/моль

n(FeO)=n(Fe(NO3)2)=0,25 моль

m(Fe(NO3)2)=n*M=0,25 моль*180г/моль=45г

M(Fe(NO3)2)= 56+( 14+16*3)*2=180г/моль