В 1 л води за 0°С і атмосферного тиску розчиняється близько 500 л гідроген хлориду (н, у.).

Обчисліть масову частку гідроген хлориду в насиченому розчині. Як потрібно змінити умови, щоб одержати більш концентрований розчин?

Ответы на вопрос

Отвечает Юхович Полина.

Объяснение:

Відомо: V(H2O)=1 л = 1000 мл, V(HCl)=500 л. Знайти: w(HCl)-?

Розв'язування.

1. n(HCl)=V(HCl)/VM=500 л : 22,4 л/моль=22,32 моль

M(HCl)=36,5 г/моль

m(HCl)=n(HCl)•M(HCl)=22,32 моль•36,5 г/моль=814,7 г

2. Знаходимо масу води за формулою: m=V•ρ, де густина ρ=1 г/мл.

m(H2O) = 1000 мл • 1 г/мл = 1000 г. Бачимо, що для води об'єм відповідає масі, тому ця дія не є обов'язковою.

3. Знаходимо масу розчину.

m(розчину) =m(Н2О)+m(HCl) =1000 г+814,7 г=1814,7 г

4. Знаходимо масову частку розчиненої речовини в розчині за формулою:

w(речовини)=(m(речовини)/m(розчину))•100%

w(HCl)=(m(HCl)/m(розчину))•100%=(814,7 г/1814,7 г)•100%=

=0,449•100%= 44,9%.

Відповідь: в насиченому розчині гідроген хлориду за температури 0°С масова частка речовини становить 44,9%.

Як потрібно змінити умови, щоб одержати більш концентрований розчин? Більш концентрований розчин можна отримати за підвищення тиску та зменшення температури, бо розчинність газів за таких умов зростає.