3. Яку масу солі можна добути при взаємодії сульфатної кислоти на 53, 5г ферум(lll) гідроксиду?

4. Хлоридною кислотою подіяли на 20г кальцій карбонату. Яка кількість речовини солі утворилася?

Ответы на вопрос

Отвечает Орлов Максим.

Ответ:

1)

дано

m(Fe(OH)3 = 53.5 g

--------------------

m(Fe2(SO4)3) = ?

2Fe(OH)3 + 3H2SO4-->Fe2(SO4)3+6H2O

M(Fe(OH)3) = 107 g/ mol

n(Fe(OH)3) = m/M = 53.5 / 107 = 0.5 mol

2n(Fe(OH)3) = n(Fe2(SO4)3)

n(Fe2(SO4)3) = 0.5 / 2 =0.25 mol

M(Fe2(SO4)3) = 400 g/mol

m(Fe2(SO4)3) = n*M = 0.25 * 400 = 100 g

ответ 100 гр

2)

дано

m(CaCO3) = 20 g

-------------------

m(CaCL2) - ?

CaCO3+2HCL-->CaCL2+H2O+CO2

M(CaCO3) = 100 g/mol

n(CaCO3) = m/M = 20 / 100 = 0.2 mol

n(CaCO3) = n(CaCL2)

n(CaCL2) = 0.2 mol

ответ 0.2 mol

Объяснение: