Відносні густини за воднем оксидів Х та У дорівнюють відповідно 14 і 15. Встановіть формули цих

оксидів.

Ответы на вопрос

Отвечает Багай-Оол Чингис.

Ответ:

За визначенням, відносна густина оксиду - це відношення маси оксиду до маси деякого стандартного об'єму водню за певних умов.

Оскільки відносна густина оксиду Х дорівнює 14, а для оксиду У - 15, то можна записати наступну систему рівнянь:

для Х: m(Х) / m(H2) = 14

для У: m(У) / m(H2) = 15

де m(Х) та m(У) - маси відповідних оксидів, m(H2) - маса водню.

Звідси отримуємо, що маси оксидів Х та У відносяться як:

m(Х) : m(У) = 14 : 15

Це означає, що можна побудувати співвідношення між молярними масами цих оксидів, яке матиме вигляд:

M(Х) / M(У) = √(15/14)

де M(Х) та M(У) - молярні маси оксидів Х та У.

Розв'язуючи це рівняння, отримуємо:

M(Х) / M(У) ≈ 1.047

Знаючи, що молярна маса водню H2 дорівнює 2 г/моль, можна знайти молярні маси оксидів:

M(Х) = 14 * 2 г/моль = 28 г/моль

M(У) = M(Х) / √(15/14) ≈ 26.7 г/моль

Отже, можна записати формули оксидів, використовуючи відповідні молярні маси елементів:

Х - SiO2

У - Al2O3

Объяснение:

надеюсь помог)