9 клас, на контрольній був цей приклад, я не розумію, як його робити який об'єм водню виділиться

при взаємодії 7% розчину H2SO4 масою 80 г з Zn (там щось з законом Авогадро)​

Ответы на вопрос

Отвечает Борщов Ваня.
H2SO4+Zn=ZnSO4+H2

1) находим массу H2SO4
m=(80*7)/100=5,6 г
2) находим количество вещества H2SO4
n=m/M=5,6/98=0,06 моль
3) находим количество вещества водорода по пропорции:
n(H2SO4):n(H2)=1:1
Следовательно, n(H2SO4)=n(H2)
4) находим объём
V(H2)=n*Vm=0,06*22,4=1,344 л
Ответ: 1,344 л