У двох пробірках без написів є розчини солей калій карбонату та калій ортофосфату. Поясніть як би

ви експериментально визначили кожну з цих солей. Вкажіть ознаки реакцій. Складіть рівняння відповідних якісних реакцій в молекулярному та йонному вигляді. Зробіть висновок

Ответы на вопрос

Отвечает Стрипа Юля.

1) Н^+ : H2SO4 + K2CO3 = K2SO4 + H2O + CO2 (выделение газа)

CO3^2- + 2H^+ = CO2 + H2O

K3PO4 + H2SO4 X

2) Ag^+ : 3AgNO3 + K3PO4 = 3KNO3 + Ag3PO4 (жёлтый осадок)

3Ag^+ + PO4^3- = Ag3PO4

2AgNO3 + K2CO3 = Ag2CO3 (белый осадок) + 2KNO3

2Ag^+ + CO3^2- = Ag2CO3