Визначити масу осаду, що утворится при взаємодії 148г 10% Сa(OH)2 з CO2


Ответы на вопрос

Отвечает Домчук Тетяна.

Дано:

m(Ca(OH)2) = 148 г

w(Ca(OH)2) = 10%=0,1

Найти:

m(CaCO3) - ?

Решение:

Ca(OH)2 + CO2 => CaCO3 + H2O

m(в-ва)= w×m(р-ра)

m(Ca(OH)2) = 0,1 × 148 = 14,8 г

n=m/M

M(Ca(OH)2) = 1 × 40 + 2 × 16 + 2 × 1 = 74 г/моль

n(Ca(OH)2) = 14,8/74 = 0,2 моль

n(CaCO3) = n(Ca(OH)2) = 0,2 моль

m=n×M

M(CaCO3) = 1 × 40 + 1 × 12 + 3 × 16 = 100 г/моль

m(CaCO3) = 0,2 × 100 = 20 г

Ответ: 20 г