Для засолкі гародніны падрыхтавалі сумесь, якая складаецца з солі масай 25 гi цукру масай 15 г.

Чаму роўныя масавыя долі кампанентаў гэтай сумесі?​ (даю 30 баллов)

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

полная масса 25+15=40 г

массовая доля соли 25/40*100%=62,5% - это ответ

массовая доля сахара 15/40*100%=37,5% - это ответ