Обчисліть масу солі що утворилася в результаті взаємодії 9.8 г ортофосфатної кислоти з надлишком

калій гідрооксиду ... Розвязок обгрунтуйте. СРОЧНО 100 БАЛОВ !!!!!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Старий Денис.

Дано:

m(H3PO4)= 9,8 г

Найти:

m(K3PO4)-?

Решение:

H3PO4+3KOH=K3PO4+3H2O

n(H3PO4)=m/M= 9,8 г:98 г/моль= 0,1 моль

M(H3PO4)= 1*3+31+16*4= 98 г/моль

n(H3PO4)=n(K3PO4)= 0,1 моль

m(K3PO4)=n*M= 0,1 моль*212 г/моль=21,2 г

M(K3PO4)= 39*3+31+16*4=212 г/моль

Ответ: m(K3PO4)= 21,2 г