Унаслідок спалювання етену одержали 2,5 моль карбон(ІV) оксиду. Обчисліть: а) масу етену, яку

спалили; б) об’єм кисню який витратили на спалювання.​

Ответы на вопрос

Отвечает Киселёва Виктория.

Дано:

n (CO2) = 2,5 моль

Знайти:

m (C2H4) - ?

V (O2) - ?

Рішення:

1) C2H4 + 3O2 → 2CO2 + 2H2O;

2) n (C2H4) = n (CO2) / 2 = 2,5 / 2 = 1,25 моль;

3) m (C2H4) = n * M = 1,25 * 28 = 35 г;

4) n (O2) = n (CO2) * 3 / 2 = 2,5 * 3 / 2 = 3,75 моль;

5) V (O2) = n * Vm = 3,75 * 22,4 = 84 л.

Відповідь: Маса C2H4 становить 35 г; об'єм O2 становить 84 л.