Яку масу хрому добули хляхом алюмотермії з 8кг руди, що містить 85% Хром(ІІІ) оксиду, якщо вихід

продукту реакції складає 75%? *3кг3,5кг4кг4,5кг5кг5,5кг6кг6,5кг​

Ответы на вопрос

Отвечает Матюшкина Анюта.

Дано:

m (руди) = 8 г = 8000 г

ω (Cr2O3) = 85%

η (Cr) = 75%

Знайти:

m практ. (Cr) - ?

Рішення:

1) 2Al + Cr2O3 → Al2O3 + 2Cr;

2) m (Cr2O3) = ω (Cr2O3) * m (руди) / 100% = 85% * 8000 / 100% = 6800 г;

3) n (Cr2O3) = m / M = 6800 / 152 = 44,7 моль;

4) n теор. (Cr) = n (Cr2O3) * 2 = 44,7 * 2 = 89,4 моль;

5) n практ. (Cr) = η * n теор. / 100% = 75% * 89,4 / 100% = 67,1 моль;

6) m практ. (Cr) = n практ. * M = 67,1 * 52 = 3489,2 г = 3,5 кг.

Відповідь: Маса практична Cr становить 3,5 кг.