Встановити молекулярну формулу насиченого вуглеводню, якщо густина його парів – 4,018 г/л.​


Ответы на вопрос

Отвечает Коротышев Никита.

Ответ:

С₆H₁₄ (гексан).

Объяснение:

Дано:

ρ(CₙH₂ₙ₊₂) = 4.018г/л

Знайти:

CₙH₂ₙ₊₂ -?

Розв'язок:

1) М(CₙH₂ₙ₊₂) = Vm • ρ(CₙH₂ₙ₊₂) = 22,4л/моль • 4.018г/л = 90г/моль.

2) 12n + 2n + 2 = 90

14n = 90-2

14n = 88

n ≈ 6

Отже, атомів карбону 6, атомів гідрогену 6•2+2 = 14.

Відповідь: С₆H₁₄ (гексан).