У наслідок гідратації алкену об'ємом 8,96л (н.у.) одержали одноатомний насичений спирт масою 18г.

Вихід продукту реакції становив 75%. 1. Визначте молекулярну форму алкену і спирту. 2. Наведіть структурні формули ізомерів алкену і спирту, назвіть ці речовини за міжнародною номенклатурою.

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Карина.

Ответ:

1.

Дано:

V(CnH2n)=8,96 л

η=75%

Найти:

CnH2n

CnH2n+1OH

Решение:

8,96 л                  8,96 л

CnH2n+H2O = CnH(2n+1)OH

n(CnH2n)=n(CnH(2n+1)OH)=V(CnH2n)/22,4=8,96/22,4=0,4 моль

M(C2H(2n+1)OH=m теор.(C2H(2n+1)/n(C2H(2n+1)=18/0,75 : 0,4=60

14n+18=60

14n=42

n=3

С3H6 - алкен

C3H7OH - спирт

2.

изомеры C3H6:

CH2=CH-CH3 - пропен

CH2-CH2

  |     /                   - циклопропан (межклассовые)

CH2

изомеры C3H8O:

CH3-CH2-CH2-OH - пропанол-1

CH3-CH-CH3

          |             -  пропанол-2 (изомерия положения функц. группы)

        OH                    

CH3-O-CH2-CH3  - метилэтиловый эфир (межклассовые)