Допоможіть з хімією, даю 70 балів При взаємодії оцтової кислоти з натрій гідроксидом утворилось

287 г натрій ацетату, вихід якого становить 50%. Скільки грамів оцтової кислоти було при цьому витрачено?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мамедова Алсу.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CH3COONa) = 287 г

η = 50%

Найти: m(CH3COOH) - ?

М(CH3COOH) = 24 + 4 + 32 = 60 г/моль

М(CH3COONa) = 24 + 3 + 32 + 23 = 82г/моль

Складемо РХР:

  х г                                      287 г

CH3COOH + NaOH  = CH3COONa + H2O

n = 1моль                       n= 1моль

M= 60 г/моль                 М = 82 г/моль

m = 60 г/моль                 m = 82г

mтеор.(CH3COOH) = 60 * 287 : 82 = 210 г

Знайдемо скільки грамів оцтової кислоти було при цьому витрачено фактично:

mпр.(CH3COOH) = η * mтеор.(CH3COOH)/100% =

=  50% * 210/100% = 105г