Обчисліть об’єм сульфур (VI) оксид, який утворюється при згоранні 24г. сірки.


Ответы на вопрос

Отвечает Зиновчик Арсений.

Відповідь:1. Пишемо реакцію

S + O2 = SO2

Рахуємо кількості відомих речовин

n(O2) = 13.5/32 = 0.421875 моль

n(SO2) = 27/64 = 0.421875 моль

Бачимо, що співвідношення коефіцієнтів відповідає співвідношеню кількостей речовин, значить додаткових обрахунків робити не треба. За рівнянням реакції сірки також 0.421875 моль. Рахуємо масу сірки 0.421875*32 = 13.5 г

Відповідь: 13.5 грам.

2. Пишемо реакцію

CS2 + 3O2 = 2SO2 + CO2

Порахуємо кількості всіх відомих речовин

n(O2) = 24/32 = 0.75 моль

n(CO2) = 11/44 = 0.25 моль

n(SO2) = 32/64 = 0.5 моль

Бачимо, що співвідношення коефіцієнтів відповідає співвідношеню кількостей речовин, значить додаткових обрахунків робити не треба. Біля сірковуглецю стоїть коефіцієнт 1. Також коефіцієнт 1 стоїть біля СО2, а так як СО2 є 0.25 моль, то і CS2 також 0.25 моль.

Рахуємо масу сірковуглецю 0.25*76 = 19 грам

Відповідь: 19 грам.

Пояснення: