Обчисліть об’єм за н.у., масу та число молекул, що містяться у 5,5 моль азоту (N2). 2. Обчисліть,

яку кількість речовини становлять 2,4·1023 молекул води. 3. Обчисліть відносну густину амоніаку NH3 за воднем Н2. 4. Обчисліть молярну масу газу, відносна густина якого за киснем дорівнює 1,375. Допоможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Комиссаров Ярослав.

Ответ:

Об’єм за н.у. (нормальних умовах, тобто температурі 0°С та тиску 1 атм) можна обчислити за формулою V = nRT/P, де n - кількість речовини в молях, R - універсальна газова стала (0,0821 л·атм/(моль·К)), T - температура в кельвінах (273 К) і Р - тиск в атмосферах (1 атм). Тоді:

V = (5,5 моль) * (0,0821 л·атм/(моль·К)) * (273 К) / (1 атм) = 12,12 л

Масу N2 можна обчислити за формулою m = nM, де M - молярна маса N2 (28 г/моль). Тоді:

m = (5,5 моль) * (28 г/моль) = 154 г

Число молекул можна обчислити за формулою N = n * NA, де NA - число Авогадро (6,022·1023 молекул/моль). Тоді:

N = (5,5 моль) * (6,022·1023 молекул/моль) = 3,27·1024 молекул N2

Кількість речовини можна обчислити за формулою n = N/NA, де N - кількість молекул, NA - число Авогадро. Тоді:

n = (2,4·1023 молекул) / (6,022·1023 молекул/моль) = 0,4 моль води.

Відносна густина за воднем може бути обчислена за формулою d = m/V, де m - маса речовини, V - об'єм речовини. Відносна густина амоніаку відносно водню дорівнює масі амоніаку (17 г/моль) поділеній на масу водню (1 г/моль). Тоді:

d(NH3/H2) = (17 г/моль) / (1 г/моль) = 17

Молярну масу газу можна обчислити за формулою M = d * MO, де d - відносна густина газу, MO - молярна маса кисню (32 г/моль). Тоді:

M = (1,375) * (32 г/моль) = 44 г/моль