Обчисліть масу алюміній гідроксиду, необхідну для добування алюм- ній оксиду масою 35,7 г.

ТЕРМІНОВО!! ЯКЩО МОЖНА, ТО ЩОБ БУЛО НАПИСАНО В ЗОШИТІ ЩА ТИМИ ВСІМА ПРАВИЛАМИ​

Ответы на вопрос

Отвечает Мукомолов Тимофей.

Ответ:

скільки алюміній гідроксиду потрібно для отримання 35,7 г алюміній оксиду за реакцією:

2Al(OH)3 → Al2O3 + 3H2O

Для цього вам треба використати закон збереження маси і молярну масу речовин. молярна маса алюміній гідроксиду дорівнює 78 г/моль, а алюм- ній оксиду - 102 г/моль. Тоді за формулою:

m(Al(OH)3) = n(Al(OH)3) * M(Al(OH)3)

m(Al2O3) = n(Al2O3) * M(Al2O3)

де m - маса, n - кількість речовини у молях, M - молярна маса.

З реакції видно, що 2 моль алюм- ний гідроксиду перетворюються на 1 моль алюм- ний оксиду. Отже:

n(Al(OH)3) = 2 * n(Al2O3)

Подставляючи це у формули для мас і виразивши m(Al(OH)3), отримаємо:

m(Al(OH)3) = m(Al2O3) * M(Al(OH)3)/(M(Al2O3)*2)

Заменивши числовими значеннями і поклавши m(Al2O3)=35.7 г, отримаємо:

m(Al(OH)3)=35.778/(1022)=13.6 г

Висновок: для добування алюм- ний оксиду масою 35.7 г необхiдно 13.6 г алюмiнiй гiдроксиду.

Объяснение: