3,8 літра невідомого газу за нормальних умов за Нітроген (1) оксидом (N2O) має масу 5 г. Яка

відносна густина цього газу за хлором (Cl2)?​

Ответы на вопрос

Отвечает Рожков Анатолий.

Ответ:Для розв'язання задачі необхідно використовувати закон Грея-Люмсдена, який стосується відносної густини речовини за відношенням до водню (H2) при однакових умовах.

Можна використати наступний порядок дій:

Знайдіть молекулярну масу невідомого газу. Для цього розділіть масу газу на його об'єм за нормальних умов:

молярна маса = маса / об'єм = 5 г / 3,8 л = 1,3158 г/л

Знайдіть відношення молекулярної маси невідомого газу до молекулярної маси хлору. Молекулярна маса хлору дорівнює 2*35,5 = 71 г/моль, тоді як молекулярна маса невідомого газу знайдена на кроку 1.

відношення молекулярних мас = молярна маса невідомого газу / молекулярна маса хлору = 1,3158 / 71 = 0,0185

Знайдіть відносну густину невідомого газу за хлором, використовуючи відношення молекулярних мас:

відносна густина = відношення молекулярних мас * (густина хлору / густину водню) = 0,0185 * (2,948 / 0,08988) = 0,612

Отже, відносна густина невідомого газу за хлором дорівнює 0,612.

Объяснение: