Внаслідок взаємодії 16,3 г цинку з 163 г розчину сульфатної кислоти відповідно до реакції Zn +

H2SO4 = ZnSO4 + H2 виділилось 1,4 л газу. Визначте, яка кількість речовини цинку не прореагувала.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ: 24,94

Объяснение: n(Zn)= m/M=16,3/65=0,25

n(H2)=1,4/22,4=0,06  ( 22,4 - нормальні умови)

на один моль H2 припадає 1 моль Zn, отже на 0,06 моль yH2 припадає 0,06 мольZn/ Таким чином 0,25-0,06=24,94 моль ( залишок) Залишок цен і є к-сть речовини яка не прореагувала