Знайти первісну функції f(x)=3/2√x -2x в т. N (9;-8)


Ответы на вопрос

Отвечает Мацаев Никита.
Так як \int x^n dx=\frac{x^n}{n+1} +C
\sqrt{x}=x^{\frac{1}{2}}

f(x)=\frac{3}{2}\sqrt{x}-2x
шукаємо сімейство первісних
F(x)=\int (\frac{3}{2}\sqrt{x}-2x) dx=\\\\\frac{3}{2}*\frac{x^{\frac{1}{2}+1}}{\frac{1}{2}+1}-2*\frac{x^{1+1}}{1+1}+C=\\\\\frac{3}{2}*\frac{x^{\frac{3}{2}}}{\frac{3}{2}}+2*\frac{x^2}{2}+C=\\\\x\sqrt{x}+x^2+C
F(x)=x\sqrt{x}+x^2+C
шукаємо шукану первісну
F(9)=-8
9*\sqrt{9}+9^2+C=-8
9*3+81+C=-8
C=-8-27-81
C=-116
F(x)=x\sqrt{x}+x^2-116
відповідь: x\sqrt{x}+x^2-116