ДАЮ 150 баловв!!!!!!!!!З якою швидкістю має рухатися в прискорювачі протон , щоб збільшення його

маси не перевищило 5%

Ответы на вопрос

Отвечает Крыжановская Дарья.
 якою швидкістю має рухатися в прискорювачі протон , щоб збільшення його маси не перевищило 5%

m=1,67*10^-27 кг
M= m +0,05m =1,05*m- масса протона в движущейся системе
V- ?
масса относительно той систему где протон движется
M= m/
1 - V^2/C^2
M/m=1/
√1-V^2/C^2
√1-V^2/C^2=1/1,05
√1-V^2/C^2=0,952
1- V^2/C^2=0,9
V^2/C^2=0,1
V=C*√0,1=0,316*C=0,95*10^8 м/с 
Ответ  V<0,316*C   V<9,5*10^7 м/с
C=3*10^8 м/с - скорость света