Помогите пожалуйста решить 2 задачи: 1.дві однакові мідні кулі , які знаходяться на відстані 1см

мають заряди 9,3 нкл і -1,3нкл. визначити силу взаємодії між ними 2.на точковий електричний заряд 5 нкл діє електричне поле з силою 3мкН. визначити напруженість електричного поля

Ответы на вопрос

Отвечает Хамидуллина Азалия.

Ответ:

1По закону сохранения электрического заряда после соприкосновения заряды равны q=(q1+q2)/2=(-9,3+1,3)*10^-9=-4*10^-9 Кл. Число избыточных электронов на каждом из них N=q/e=-4*10^-9/-1,6*10^-19=2,5*10^10

F=k*q^2/R^2=9*10^9*(4*10^-9)^2/0,02^2=36*10^-5