СРОЧНО! 1) визначтте видовження шнурів: хA = lA - l0A i xB = lB - loB; подайте отримані

результати вметрах;2) знайдіть вІдношення kA = Fпруж/xА i кB = Fпруж/xB

Ответы на вопрос

Отвечает Трушина Валерия.

Ответ:

1. Видовження шнурів можна визначити за формулою:

х = l - l₀,

де l - довжина шнура після прикладання сили, l₀ - початкова довжина шнура.

Таким чином, видовження шнура А буде:

хA = lA - l₀A

Аналогічно, видовження шнура Б буде:

xB = lB - l₀B

Для отримання результатів в метрах, необхідно ввести початкову довжину шнура та довжину після прикладання сили в одиницях довжини, наприклад, в метрах. Тоді видовження також будуть в метрах.

2. Коефіцієнт жорсткості пружини можна визначити за формулою:

k = F/х,

де F - сила, яку необхідно прикласти до пружини, щоб вона стислася або розтяглася на відстань х.

Отже, коефіцієнт жорсткості пружини А буде:

kA = Fпруж/хA

А коефіцієнт жорсткості пружини Б буде:

kB = Fпруж/хB

Якщо сила вимірюється в ньютонах, а видовження в метрах, то коефіцієнт жорсткості пружини буде в ньютонів на метр (Н/м).