М’язове волокно довжиною 5 см та діаметром 5 мм під впливом навантаження 49 Н збільшився на 4 мм.

Визначити модуль пружності м’язового волокна.

Ответы на вопрос

Отвечает Корунец Артем.

Відповідь:

Пояснення:

Для визначення модуля пружності м’язового волокна використаємо закон Гука:

E = (F * L) / (A * ΔL)

де: E - модуль пружності, F - навантаження, L - початкова довжина м’язового волокна, A - площа перерізу м’язового волокна, ΔL - зміна довжини м’язового волокна.

Перетворимо одиниці в СІ: довжина: L = 0.05 м діаметр: D = 0.005 м радіус: r = D/2 = 0.0025 м площа перерізу: A = π * r^2 = 1.96 × 10^-5 м^2 навантаження: F = 49 Н зміна довжини: ΔL = 0.004 м

Підставимо значення у формулу:

E = (49 Н * 0.05 м) / (1.96 × 10^-5 м^2 * 0.004 м) ≈ 6.29 × 10^9 Па

Отже, модуль пружності м’язового волокна близько 6.29 × 10^9 Па.