За температури -3°С газ займає об'єм 50 л, тиск газу не змінюється. Визначте об'єм цього газу при

27°С.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ванюхина Настя.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання нам необхідно використовувати рівняння стану ідеального газу:

pV = nRT,

де p - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини газу, R - універсальна газова константа і T - температура газу в кельвінах.

Спочатку потрібно знайти кількість речовини газу в молях за температури -3°C (270K):

n1 = (p1 * V1) / (R * T1) = (p1 * 50) / (0.082 * 270) = 2.09 моль,

де p1 - показник тиску, що дорівнює 1 атмосфері.

Потім використовуючи той самий закон Гай-Люссака, можна обчислити об'єм газу за температури 27°C (300K), зберігаючи без змін тиск газу:

V2 = (n1 * R * T2) / p1 = (2.09 * 0.082 * 300) / 1 = 50.554 л.

Таким чином, об'єм газу за температури 27°C становитиме близько 50.554 л (з точністю до тисячних).