Водонапірний бак наповнюється за допомогою двох труб за 2 години 1 трубою він наповнюється на 3 год

швидше ніж 2.За який час наповнюється бак кожною трубою? Плиз ребята надо уже на завтра учиха злая очень контрольную пишем плизз напишите ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Нестерова Вика.
Нехай бак заповнюється першою трубою за Х год. Тоді друга труба наповнить його за Х+3 год.
Далі, 
 \frac{1}{X} - частина баку, що наповнюється першою трубою за 1 год,
 \frac{1}{X+3} - частина баку, що наповнюється другою трубою за 1 год
 \frac{1}{2} - частина баку, що наповнюється ДВОМА трубами за 1 год
Складемо рівняння:
 \frac{1}{X}+\frac{1}{X+3}=\frac{1}{2}
 \fracno numeric noise key 1030no numeric noise key 1029=\fracNO NUMERIC NOISE KEY 1028no numeric noise key 1027 \\
 1026no numeric noise key 1025 =\fracNO NUMERIC NOISE KEY 1024no numeric noise key 1023 \\
2(2x+3) =X^2+3X\\
4X+6= x^2+3x\\
 x^2-x-6 =0\\
D=1+24=25\\
X_1=\fracNO NUMERIC NOISE KEY 1022 }no numeric noise key 1021 =-2\\
X_2=\fracNO NUMERIC NOISE KEY 1020 1019 =3\\

Значення Х1 від'ємне, його відкидаємо. Отже Х=3.
Х+3=6
Відповідь: бак наповнюється першою трубою за 3 год; наповнюється другою трубою за 6 год