. Выпішы ўраўненні, якія рашаюцца адніманнем. Рашы іх. х – 38 = 15 х + 72 = 99 42 – х = 19


Ответы на вопрос

Отвечает Игумнов Юрий.
Х-38=15
х=15+38
х=53

х+72=99
х=99-72
х=27

42-х=19
х=42-19
х=23