На кольки больш спатрэбицца двухмесных палатак чым трохмесных каб размястить у их y чалавек. пж

памагите

Ответы на вопрос

Отвечает Ахмедов Данил.
Дано: всего  ------- У чел.
а) мест в палатке ----- 3
б) мест в палатке ----- 2
Найти: насколько б) > а)
Решение.
а)  У/3 (шт.) ------ нужно трехместных палаток.
б)  У/2 (шт.) ------ нужно двухместных палаток.
У/2 - У/3 = 3У/6 - 2У/6 = У/6 ----- настолько больше потребуется двухместных.
Ответ: двухместных потребуется больше на 1/6 от общего числа человек.
Дадзена: усяго ------- У чал.
а) месцаў у намёце ----- 3
б) месцаў у намёце ----- 2
Знайсці: наколькі б)> а)
Рашэнне.
а) У/3 (шт.) ------ трэба трехместные намётаў.
б) У/2 (шт.) ------ трэба двухмесных намётаў.
У/2 - У/3 = 3У/6 - 2У/6 = У/6 ----- настолькі больш спатрэбіцца двухмесных.
Адказ:двухмесных спатрэбіцца больш на 1/6 ад агульнай колькасці чалавек.