У шкільну бібліотеку привезлі 970 підручників.Для учнів початкових і середніх класів привезлі 750

підручників,а для учнів середніх і старших класів - 550 підручників.Скільки підручників привезли в шкільну бібліотеку для учнів початкових,середніх і старших класів окремо?

Ответы на вопрос

Отвечает Комиссаров Никита.
Розв'язка за допомогою підстановки.

Нехай кількість підручників, що привезли до бібліотеки для початкових класів буде п, для середніх се, для старших ст.
Складаємо систему:
п+се=750
се+ст=550
п+се+ст=970

п=750-се
ст=550-се
п+се+ст=970

п=750-се
ст=550-се
750-се+се+550-се=970

п=750-се
ст=550-се
се=330

се=330 - підручників привезли до школи для середніх класів

п=750-се
п=750-330
п=420 - підручників привезли до школи для початкових класів

ст=550-се
ст=220 - підручників привезли до школи для старших класів

220+420+330=970 - підручників привезли до школи

Відпповідь: 220, 420 і 330