Еки жумысышы бирдей уакыт жумыс жасай отырып 770кг сабиз жинады егербир сагатта бириншижумысшы 30

кг екинши жумысшы 40 кг жинаган болса онда олардын аркайсысы неше килограм сабиз жинаган

Ответы на вопрос

Отвечает Кравчук Максим.
Х- екеуи бирлесип жасаган жумыс уакыты 

х*(30+40)=770
х*70=770
х=11

1 жумысшы: х*30=11*30=330кг
2 жумысшы: х*40=11*40=440кг