В одній цистерні було в 1,5 рази бензину більше, ніж у другій. Якщо з першої цистерни вилили 2,5 т,

а в другу долили 7,5 т. бензину, то в обох цистернах а саме порівну бензину. Скільки бензину було в кожній цистерні ?

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметова Айгуль.
Пусть х т бензина было во второй цистерне, тогда в первой было 1,5х т.
Уравнение: 1,5х - 2,5 = х + 7,5
                    1,5х - х = 7,5 + 2,5
                     0,5х = 10
                     х = 10 : 0,5
                     х = 20 (т) - было во второй цистерне
                     1,5 * 20 = 30 (т) - было в первой цистерне
Вiдповiдь: 30 т и 20 т. 

Проверка: 30 - 2,5 = 20 + 7,5
                   27,5 = 27,5
Отвечает Смольський Богдан.
В 1 было 1,5хт,стало 1,5х-2,5т
Во 2 было хт,стало х+7,5т
1,5х-2,5=х+7,5
1,5х-х=7,5+2,5
0,5х=10
х=10:0,5
х=20т-было во 2
1,5*20=30т было в 1