На перегоні довжина якого дорівнює 240 км , поїзд рухався зі швидкості на 10 км/год меншою , ніж

мала бути за розкладом , і запізнився на 48хв . З якою швидкістю мав рухатися поїзд за розкладом?

Ответы на вопрос

Отвечает Котолуп Викуся.


48 минут = 0,8 часа

х - скорость, с которой ехал поезд

х + 10 - скорость по расписанию

уравнение:

 \frac{240}{x+10} +0.8 =  \frac{240}{x}

240х + 0,8х² + 8х = 240 + 2400

0,8х² + 8х -2400 = 0

√D= √64 + 7680 = √7744 = 88

х1 = (-8 + 88) : (0,8 * 2) = 80 : 1,6 = 50

х2 = (-8 - 88) : 1,6 = - 60 - не подходит

скорость, с которой поезд ехал - 50 км/ч

скорость по расписанию: 50 + 10 = 60 км/ч

____________________