Бақта екі жүйек құлпынай отырғызды . Бірінші жүйектегі түп саны екінші жүйекке қарағанда 3 есе кем.

бірінші жүйекке тағы да 14 түп отырғызылды. егер барлығы 118 түп болатын болса , онда алғашқыда бірінші жүйекте қанша түп құлпынай болған?

Ответы на вопрос

Отвечает Резвых Мария.
3x+x+14=118
4x+14=118
4x=118-14
4x=104
x=104/4
x=26
Жауабы алгашкыда 26 туп кулпынай болган