Автобус бірінші күні жүрүге тиісті жолдың 1/4-ін,екінші күні бірінші күнгі жолдың 2/3-сін.үшінші

күні қалған 126 км жолды жүрді.Автобус 4 км жолға 0.6 л бензин жұмсаса.барлық жолға неше литр бензин жұмсайды?

Ответы на вопрос

Отвечает Рибак Ольга.
Барлық жолды - x деп аламыз,
 \frac{1}{4}x - Бірінші күн,
\frac{2}{3}(\frac{1}{4}x) - Екінші күн,
126 км. - Үшінші күн,
cонымен біздің теңдеуіміз:
x -  \frac{1}{4}x -  \frac{2}{3}(\frac{1}{4}x) = 126
x - \frac{1}{4}x - \frac{2}{3}(\frac{1}{4}x) = 126 \\\ \frac{7}{12}x  = 126 \\\ x = 216
4 км - 0,6 литр 
216 км - X литр
X = 32,4 литр кажет