У прямокутному трикутнику катет завдовжки 12 см прилягає до кута 30°. Знайти довжину бісектриси

другого гострого кута

Ответы на вопрос

Отвечает Тихий Саша.
Знайдемо другий катет трикутника:
b=12·tg30°(за означенням тангенса)
b=12·1/√3=4·√3·√3/√3=4√3(см)
Бісектриса є гіпотенузою трикутника з катетом 4√3см та кутом 30°(половина кута в 60°)
Тоді за означенням косінуса маємо:cos30°=4√3/c,
 c=4√3/√3/2=4√3·2/√3=8(см)
   Ответ:8см