На обід у харчевні "Три пескарі" лисиця Аліса та кіт Базіліо замовили салат "Олів'є", смажене

порося і торт з морозива. Коли принесли рахунок, то виявилось, що за салат треба заплатити 28 % суми, за порося - 54 %, а за торт - решту 108 сольдо. Скільки сольдо коштував обід Аліси та Базіліо?

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедев Денис.
Вся стоимость обеда - 100%, из них за торт уплачено (100%-28%-54%=) 18%.

Если 18%=108 сольдо,  то 1% = 108:18=6 сольдо и 100%=600 сольдо.

Обед Алисы и Базилио стоил 600 сольдо.

Проверка.
За салат заплатили  28% от 600=28/100*600=168 сольдо,
за порося заплатили  54% от 600=54/100*600=324 сольдо.
На торт осталось 600-168-324=108 сольдо.

Верно!