Якої найменшої довжини повинна бути дошка щоб її можна було розрізати без витрат на рівні частина

завдовжки як 76 см так 84см

Ответы на вопрос

Отвечает Фраёнов Миша.

Ответ:

1596  см

Пошаговое объяснение:

З умови задачі слідує що дошку можна порізати як на рівні частини по 76 см, так і на рівні частини по 84 см. Значить довжина дошки повина бути такою, що ділиться націло і на 76, і на 84, так як шукаємо найменше таке число, то це буде  НСК(76, 84)

Розкладемо числа на прості множники

76=2*2*19

84=2*2*3*7

звідки

НСК(76, 84)=2*2*3*7*19=1596