з двох міст відстань між якими 272 км виїхали одночасно на зустріч один одному велосипедисти і

вантажний автомобіль і зустрілися через 4 год автомобіль проїхав у 3 рази більший шлях ніж велосипедист. Знайдіть швидкість кожного учасника руху

Ответы на вопрос

Отвечает Есенова Мадина.

Ответ:

Позначимо швидкість велосипедиста як "v" (км/год) і швидкість вантажного автомобіля як "3v" (км/год).

Час, який вони пройшли, дорівнює 4 годинам.

Відстань = Швидкість × Час.

Для велосипедиста:

Відстань велосипедиста = v * 4 год = 4v км.

Для вантажного автомобіля:

Відстань автомобіля = (3v) * 4 год = 12v км.

Знаємо, що відстань між містами становить 272 км. За умовою задачі велосипедист і автомобіль зустрілися через 4 години, тому сума відстаней, які вони пройшли, дорівнює цій відстані:

Відстань велосипедиста + Відстань автомобіля = 4v + 12v = 16v км.

16v = 272.

Щоб знайти значення швидкостей, розділимо обидві частини на 16:

v = 272 / 16 = 17 км/год.

Отже, швидкість велосипедиста становить 17 км/год, а швидкість вантажного автомобіля становить 3v = 3 * 17 = 51 км/год.

Пошаговое объяснение: