662 ա) Ուղղանկյունաձև հողամասի երկարությունը 4 անգամ մեծ է լայնությունից: Հաշվի՛ր այդ հողամասի

մակերեսը, եթե նրա երկարությունը 36 մ է: ​

Ответы на вопрос

Отвечает Деркач Карина.

Ответ:

Բարև լավ ա մի հատ հայ կար

36 մ երկարությունն ա ուրեմն 36/4= 9 մ լայնությունն ա S= 9*36= 324 մ²

Լայք ու 5 աստղ դիր էլի