Якщо одночасно відкрити дві труби різної пропускної спроможності, то басейн буде наповнено водою за

6 год. Якщо відкрити обидві труби лише на 2 год, а потім залишити відкритою тільки одну з них, то решта басейну наповниться за 10 год. За скільки го- дин можна наповнити басейн через кожну трубу? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кулакова Юля.

Ответ:

Позначимо пропускну спроможність першої труби як "x" (вимірюється у відсотках басейну на годину) і пропускну спроможність другої труби як "y" (вимірюється у відсотках басейну на годину).

За першою умовою, якщо обидві труби відкриті, то басейн заповнюється за 6 годин, тобто ми отримуємо таке рівняння:

6(x + y) = 100 (1)

За другою умовою, якщо обидві труби відкриті протягом 2 годин, а потім тільки одна з них відкрита, то решта басейну заповнюється за 10 годин, тобто:

2(x + y) + 8x = 100 (2)

Тепер ми можемо розв'язати цю систему рівнянь.

Розглянемо рівняння (1):

6(x + y) = 100

Розкриємо дужки:

6x + 6y = 100

Поділимо обидві частини на 6:

x + y = 16.67 (3)

Тепер розглянемо рівняння (2):

2(x + y) + 8x = 100

Розкриємо дужки:

2x + 2y + 8x = 100

Складемо подібні доданки:

10x + 2y = 100 (4)

Ми маємо систему рівнянь (3) та (4). Тепер можемо використати метод заміни або складання для знаходження значень "x" і "y".

З рівняння (3) маємо:

y = 16.67 - x

Підставимо це значення у рівняння (4):

10x + 2(16.67 - x) = 100

10x + 33.34 - 2x = 100

Зіберемо подібні доданки:

8x + 33.34 = 100

Віднімемо 33.34 від обох боків:

8x = 66.66

Розділимо обидві частини на 8:

x = 8.33

Тепер підставимо це значення у рівняння (3) для знаходження "y":

8.33 + y = 16.67

Лучший ответ! пожалуйста