Олег розмістив у перший альбом 20% своїх марок, у другий 3/4 залишку, а в третій - решту 56 марок.

Скільки всього марок в Олега? Допоможіть будь ласка! Треба записати задачу у вигляді рівняння, а також зможете росписати,щоб в наступний раз було зрозуміло? Дякую!

Ответы на вопрос

Отвечает Макаров Ньургун.

Відповідь:

280 марок

Покрокове пояснення:

Нехай у Олега було всього х марок. У перший альбом він розмістив (20%=0,2) - 0,2•х = 0,2х марок. Після цього в Олега залишилось: х - 0,2х = 0,8х марок. В другий він розмістив 0,8х • 3/4 = 0,8х • 0,75= 0,6х марок. У третій альбом Олег розмістив решту, а саме: х - 0,2х - 0,6х = 0,2х марок. За умовою:

0,2х = 56

х = 56:0,2

х = 280 марок було вього у Олега.

Інший спосіб розв‘язання:

Нехай у Олега було всього х марок. У перший альбом він розмістив (20%=0,2) - 0,2•х = 0,2х марок. Після цього в Олега залишилось: х - 0,2х = 0,8х марок. В другий він розмістив 0,8х • 3/4 = 0,8х • 0,75 = 0,6х марок. Всього у Олега було: (0,2х + 0,6х + 56) марок або х марок.

Отже, маємо рівняння:

0,2х + 0,6х + 56 = х

0,8х - х = -56

-0,2х = - 56

х = -56 : (-0,2)

х = 280 марок було у Олега