5. Спрости вираз n+ (-8,1) + 7,4 + + (−2,9 + 4,8) i знайди його значен- ня, якщо: а) n = -4; б) n =

3,2.​

Ответы на вопрос

Отвечает Повенская Анна.

Даний вираз складається з двох дійсних чисел і комплексного числа, тому ми можемо спростити його окремо для дійсних і уявних частин.

Дійсна частина:

n + (-8,1) + 7,4 + (-2,9 + 4,8) = n - 3,8

Уявна частина:

n + (-8,1) + 7,4 + (-2,9 + 4,8) i = (n + 1,9) + 1,9i

Тепер можемо знайти значення виразу для заданих значень n:

a) n = -4:

Дійсна частина: n - 3,8 = -4 - 3,8 = -7,8

Уявна частина: (n + 1,9) + 1,9i = (-4 + 1,9) + 1,9i = -2,1 + 1,9i

Отже, значення виразу при n = -4 дорівнює -7,8 - 2,1i.

б) n = 3,2:

Дійсна частина: n - 3,8 = 3,2 - 3,8 = -0,6

Уявна частина: (n + 1,9) + 1,9i = (3,2 + 1,9) + 1,9i = 5,1 + 1,9i

Отже, значення виразу при n = 3,2 дорівнює -0,6 + 5,1i.