Допоможіть будь ласка!!! 1) x+3/20=5/12+2/9= 2)5/7-y=1/54+1/9+10/27=


Ответы на вопрос

Отвечает Костырин Андрей.
Щоб розв'язати це рівняння, необхідно спочатку знайти спільний знаменник для дробів у правій частині. Знаменником може бути, наприклад, 180. Тоді маємо:
x + 3/20 = (5/12)15 + (2/9)20/20
x + 3/20 = 25/36 + 40/180
x + 3/20 = 25/36 + 1/9
Тепер знайдемо спільний знаменник для дробів у лівій частині. Він дорівнює 180, тому домножимо обидві частини рівняння на 180:
180x/20 + 1803/20 = 18025/36 + 1801/9
9x + 27 = 250 + 2020
9x = 400
x = 44 4/9
Щоб розв'язати це рівняння, необхідно знайти значення y. Знайдемо спочатку спільний знаменник для дробів у правій частині. Він дорівнює 54, тому маємо:
5/7 - y = (1/54)754 + (1/9)76 + (10/27)72
5/7 - y = 1 + 14/9 + 20/27
Знайдемо спільний знаменник для дробів у правій частині:
5/7 - y = (27/27) * (27/54) + (6/6) * (3/9) + (10/10) * (2/27)
5/7 - y = 27/54 + 18/54 + 4/27
5/7 - y = 49/54
Тепер домножимо обидві частини рівняння на -1, щоб позбавитись від'ємних значень:
y - 5/7 = -49/54
Додамо 5/7 до обох частин рівняння:
y = 5/7 - 49/54
Знайдемо спільний знаменник для цих дробів:
y = (54/54) * (5/7) - (7/7) * (49/54)
y = 270/378 - 343/378
y = -73/378