задачу. домого за двома Перший покупець 12 маленьких. Другий покупець придбав 12 великих тарілок та

придбав у магазині 6 великих тарілок маленьких і заплатив на 60 грн більше від першого. Яка ціна ожної тарілки, якщо відомо, що велика тарілка вдвічі дорожча а маленьку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Вишневская Анастасия.

Если

6Б+12М+60=12Б+6М, то (переносим) 6М+60=6Б

Но известно, что Б=2М.

Значит, 6М+60=12М и М=10.

Тогда Б=20.

Проверка:

"Перший покупець придбав у магазині 6 великих тарілок і 12 маленьких" и заплатил 6Б+12М=6*20+12*10= 240 (грн.)

"Другий покупець придбав 12 великих тарілок та 6 маленьких і заплатив" 12Б+6М=12*20+6*10=280 (грн.)

"Другий покупець заплатив на 60 грн. більшевід першого" - действительно, 280-240=40.