X-3/20=5/12+4/9 Ревняние, решение, плиз, хелп!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Mikashov Daniil.

Ответ:

Нижче

Пошаговое объяснение:

Давайте розв'яжемо це рівняння:

x - 3/20 = 5/12 + 4/9

Спочатку спростимо дроби у правій частині рівняння:

5/12 + 4/9 = (5*3)/(12*3) + (4*4)/(9*4) = 15/36 + 16/36 = 31/36

Тепер рівняння виглядає так:

x - 3/20 = 31/36

Тепер давайте ізолюємо x. Додамо 3/20 до обох сторін рівняння:

x - 3/20 + 3/20 = 31/36 + 3/20

x = (31/36) + (3/20)

Для додавання дробів з різними знаменниками, нам потрібно знайти спільний знаменник, яким буде найменше спільне кратне (НСК) 36 та 20, яке дорівнює 180.

x = (31/36) + (3/20) = (31/36) * (5/5) + (3/20) * (9/9) = (155/180) + (27/180)

Тепер, коли у нас є спільний знаменник, можемо додати чисельники:

x = (155 + 27) / 180

x = 182 / 180

Тепер спростимо дріб:

x = 91 / 90

Отже, розв'язок рівняння x - 3/20 = 5/12 + 4/9 є x = 91/90.