Мектеп асханасында кезекшілік тағайындау үшін әр топта қыз балалардың саны және ер балалардың саны

бірдей болатындай етіп 27 қыз баладан және 48 ер баладан топтар құру керек. Осындай топтардың ең үлкен саны қандай болады?

Ответы на вопрос

Отвечает Андрієшин Олег.

Ответ:

Ең үлкен топтық сан 27 болады.

Пошаговое объяснение:

Осы проблеманың шешімін тапу үшін біз ушын келесі денгейлі теңдеуді пайдаланамыз:

1. Кезекшілік тағайындаудағы қыз балалардың саныды қазір "қ" біздің алуан атауымыз болады.

2. Ер балалардың саны қазір "е" біздің алуан атауымыз болады.

3. Әр топта қазір біздің алуанымыздың саны 27 қыз баласы мен 48 ер баласы болады. Сонымен қоса, "q + e = 27" және "q + e = 48" реакцияларын тура келтіреміз.

Ең бірінші есеу:

"q + e = 27"

Ең екінші есеу:

"q + e = 48"

Енгізілген есеулерді жасау арқылы, осы есеулерді жасау арқылы, біздің атамасымызды реакциялардың ешкімін тауып, екі реакцияны есептеу үшін осы реакцияларды қосамыз. Қалай болса, алуан атауын "q" болдырмауға болады:

1. "q + e = 27"

2. "q + e = 48"

Енгізген есеулерді есептеу арқылы, біздің реакцияларымыздың санын тауып, осы реакцияларды біріктіргенде, осындай топтың ең үлкен санын таба аламыз:

1. "q + e = 27"

2. "q + e = 48"

Осы ішінде біз "e" болдырмауымыз керек. Ең бірінші реакцияда "e = 27 - q" деп есептеу жасаймыз. Сонымен қоса, екінші реакцияда "e = 48 - q" деп жазамыз. Қалай болса, біз ең бірінші реакцияны екінші реакцияға қосамыз:

"27 - q = 48 - q"

Екінші реакцияны бірінші реакцияға қосау арқылы, "q" болдырмасын қолданбаймыз, сондықтан осы реакцияларды біріктіргенде тек "e" болдырмасын қолданамыз:

"27 - q = 48 - q"

Осындай реакцияны шешу жолын тапу үшін, "q" болдырмасын "27" және "48" болдырмаларымен салыстырамыз. Ал "q" болдырмасы олардың екі реакцияда бірдей болуы тиіс. Сонымен қоса, екінші реакцияда "q" болдырмасын келесі есеу арқылы жасаймыз:

"27 - q = 48 - q"

Енгізілген есеуді шешу жолын тапу үшін, "q" болдырмасын елиміздің ортақ атамасына қолданбаймыз және екі есеуні ұлымақтамамыз:

"27 - q = 48 - q"

Бұл есеуде "q" болдырмасы олардың екі есеусінде де бірдей болуы тиіс. Сонымен қоса, біз олардың ерекше реакцияларды ұлымақтау арқылы "q" болдырмасын шешуіміз керек. Есептеу жасау арқылы:

1. "27 - q = 48 - q"

Есептеу арқылы "q" болдырмасын аламыз:

"q = 27 - 48"

Сонымен қоса, "q = -21" болады. Бірақ, осындай сандық деп алмаймыз, себеб "q" кішірек сан болмауы керек. Осындай санға ие болу үшін "q" болдырмасын жоймыз:

1. "q + e = 27"