8. Qisqa shart asosida masalani yeching. Bor edi - ? ta mashina, 27 va 39 ta. Ketdi - ? ta mashina,

13 va 18 ta. Qoldi ? ta mashina.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мельчакова Вероника.

Assalomu Alaykum!

Manimcha shart shunday ishlanadi.

Пошаговое объяснение:

1) 27+13=40

2) 39+18=57 ( bor edi )

3) 27-13=14

4) 39-18=21 (qoldi )

Adashmasam shunaqa, nechanchi sinfsiz? Orqasida javoblar bormi?