Знайти найбільший спільний дільник чисельника і знаменника дробу: 1) 8 18 2) 30 75 3) 36 48


Ответы на вопрос

Отвечает Михеєнкова Алёна.

Щоб знайти найбільший спільний дільник (НСД) чисельника і знаменника дробу, спершу розкладемо числа на прості множники, а потім знайдемо спільні множники і визначимо їхню максимальну загальну кількість.

Дріб 8/18:

Розклад чисел: 8 = 2 * 2 * 2, 18 = 2 * 3 * 3

Спільні множники: 2

НСД чисельника і знаменника: 2

Дріб 30/75:

Розклад чисел: 30 = 2 * 3 * 5, 75 = 3 * 5 * 5

Спільні множники: 3 і 5

НСД чисельника і знаменника: 3 * 5 = 15

Дріб 36/48:

Розклад чисел: 36 = 2 * 2 * 3 * 3, 48 = 2 * 2 * 2 * 2 * 3

Спільні множники: 2 і 3

НСД чисельника і знаменника: 2 * 3 = 6

Отже, найбільший спільний дільник чисельника і знаменника для кожного з цих дробів визначено, як вище.